Osobowość Roku 2019

“Osobowość Roku 2019”, to tytuł uzyskany już przeszło półtora roku temu. We wrześniu 2021 r. nareszcie zawitał pod postacią fizycznych artefaktów w pracowni 🖌Bogumił Hoder Art🎨!

© Angelika Hoder
Wiele czasu minęło od plebiscytu, który zorganizowała Gazeta Lubuska, a głównym winowajcą tego opóźnienia jest oczywiście ogólnie nam panująca pandemia. Wprawdzie nie wiem, czy statuetka i dyplom również zostały zaszczepione (ja i my oczywiście tak!), jednak ich droga była wystarczająco długa, by nie czuć się zobowiązanym wobec osób, które oddały na mnie swój głos, aby zaprezentować się z nagrodą w dłoni. A ponieważ termin i miejsce gali wręczenia odbyły się w wybitnie ambiwalentnej czasoprzestrzeni, dzielę się powyższym wydarzeniem – że tak powiem – zdalnie.
 
Przypomnę, iż otrzymałem to wyróżnienie za organizację wystawy w Nowym Jorku właśnie w 2019 roku (materiały z wystawy dostępne są jak najbardziej na moich stronach). Wystawa zorganizowana była wyłącznie przez nasz ścisły rodzinny team, bez wsparcia ze strony jakichkolwiek większych czy mniejszych instytucji, nazwisk lub partii. Jak zwykle z resztą. Sama organizacja natomiast była ogromnym przedsięwzięciem logistycznym, któremu z dumą sprostaliśmy pomimo ogromnych trudności.
 
Dziękuję serdecznie wszystkim przychylnym mi osobom za ten laur! Z pewnością na nim nie spocznę (bo może być nieco uwierający w swej formie), za to będą na niego z uśmiechem spoglądał w trakcie pracy nad kolejnymi obrazami i przedsięwzięciami, jakich z pewnością nie zabraknie.
 
Bogumił Hoder
Please follow and like us:
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Instagram